Przedszkole Publiczne w Trzebieży zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona Internetowa Przedszkola Publicznego w Trzebieży.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów dla osób z wadą słuchu ani audiodeskrypcji, brak opisów alternatywnych i tytułów dla zdjęć, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Część plików nie jest dostępna cyfrowo. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności. Część zdjęć i grafik jest pozbawiona opisu alternatywnego. Część plików .doc, .xls, .pdf nie posiada struktury opartej o nagłówki. Większość elementów zostało opublikowanych przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Makowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 913128271. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Przedszkole Publiczne w Trzebieży
- ul. Wkrzańska 9 – macierzyste
- ul. Wkrzańska 19 a – oddziały zamiejscowe
Placówka mieści się w dwóch budynkach pod wskazanymi wyżej adresami. Placówka macierzysta jest budynkiem piętrowym. Na parter budynku osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich dotrzeć mogą z wykorzystaniem windy zewnętrznej. Piętro budynku ze względu na strome schody jest wyłączone z dostępności. Osoby niepełnosprawne poruszając się po parterze placówki mogą dokonać wszelkich czynności kancelaryjnych w sekretariacie przedszkola oraz skorzystać z węzła sanitarnego. Po lewej stronie od wejścia z windą , w każdym znajduje się sekretariat, w którym może zostać udzielona szczegółowa informacja w celu obsłużenia osoby niepełnosprawnej w zależności od rodzaju sprawy. W budynku macierzystym udzielane są wszystkie informacje związane z działalnością całości placówki, w budynku z oddziałami zamiejscowymi –funkcjonują dwie grupy przedszkolne. Wejście do grup zamiejscowych jest możliwe dzięki skorzystaniu z podjazdu dla wózków inwalidzkich.
W placówce istnieje również możliwość wyrażenia sprawy i złożenia wniosku drogą pisemną i za pośrednictwem poczty elektronicznej dla osób z niepełnosprawnością komunikowania się werbalnego.
Przy windzie w budynku macierzystym zainstalowany jest dzwonek przywołujący osobę do obsługi windy.
Przy wejściu do budynku zamiejscowego znajdują się dzwonki, domofon, po uruchomieniu którego przywoływane są osoby wyznaczone do udzielenia pomocy informacyjnej i organizacyjnej.
Przed budynkiem macierzystym brak miejsc postojowych dla samochodów osób niepełnosprawnych .
Przed budynkiem oddziałów zamiejscowych wyznaczone jest stanowisko postojowe przeznaczone dla samochodów osobowych interesantów szkoły I przedszkola.
W razie konieczności do budynków można wejść z psem asystującym i przewodnikiem.
W budynkach nie ma toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie ma pętli indukcyjnych dla osób z niepełnosprawnością słuchu, nie ma oznaczeń naściennych informacyjnych ikonograficznych wypukłych i kontrastowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Nie ma także możliwości komunikowania się za pośrednictwem języka migowego.
Ze względu na funkcję opiekuńczą wobec małych dzieci, placówka posiada wejścia zabezpieczone bramkami z zasuwkami i zapadką przed otwarciem dzieci. W przypadku interesanta - osoby niepełnosprawnej na wózku, po kontakcie telefonicznym z placówką, bramka wejściowa zostanie otwarta przez wyznaczonego pracownika, który od tej chwili będzie służył pomocą petentowi.